Amerykańska rezydencja z panoramicznymi oknami Hi-Finity
Pierwszy szkic tego domu został narysowany na śniegu. Architekt i przyszły właściciel jeździli razem na nartach, kiedy wpadli na pomysł stworzenia budynku, który będzie wyglądać równie naturalnie i jednocześnie równie spektakularnie jak górski krajobraz Montany.
2019-03-01, 11:06

Kochamy ten dom. Nie zmienilibyśmy w nim ani jednej rzeczy – mówi właściciel domu. Budynek ma trzy sypialnie, ogromny pokój dzienny połączony z niewielką kuchnią i łazienkę z widokiem na przyrodę
i dodatkowym prysznicem pod chmurką. Główna sypialnia znajduje się na parterze, a przez jej trzy przeszklone ściany można podziwiać przyrodę. – Kiedy tu śpię, czuję się jak na kempingu – mówi właściciel.

Dom stojący pośród gór nazwano Flying Star Residence. To dlatego, że przez ogromne panoramiczne okna można nocami oglądać spadające gwiazdy .

Od wyprawy narciarskiej po systemy okienne

Edwin Ugorowski zaprojektował wiele podobnych domów w tej okolicy, wokół miasta Bozeman
w Montanie. Ten projekt naszkicował, gdy w trakcie jednej ze swoich wypraw narciarskich w kanionie Bridger zaczęli z przyszłym właścicielem podziwiać widoki, góry i dziką przyrodę Montany. – Rysując
na śniegu
stworzyliśmy zarys budynku, który miał wpasować się w tutejszą przyrodę – mówi architekt.

Dom zbudowano z solidnych materiałów: kamienia, stali i drewna. Z wnętrza można podziwiać góry
i sławne niebo nad Montaną, które tutaj wydaje się większe niż w innych miejscach na świecie. – Szkło
to niemal 65 proc. zewnętrznych ścian tego domu
– mówi Donovan Savage z firmy Montana Sash & Door, wykonawca przeszklonych fasad. – Decyzja, którego dostawcę systemów wybrać, nie była łatwa. Zaczęliśmy od długiej listy i stopniowo z różnych względów odrzucaliśmy kolejne opcje. Właściciel w końcu wybrał się na kilka wycieczek, żeby na żywo obejrzeć najlepsze rozwiązania. Ostatecznie wybraliśmy systemy Reynaers Aluminium i już na etapie projektowym architekt współpracował właśnie z inżynierami tej firmy – dodaje Donovan. Przez dwa lata od wybudowania rezydencji szklane ściany sprawują się
bez zarzutu – zimą chronią przed utratą ciepła, latem przed upałem z zewnątrz, a dzięki wąskim aluminiowym ramom nie ograniczają widoków. W fasadzie zamontowano składające się z sześciu paneli
i mające w sumie prawie 12 metrów długości przesuwne drzwi Hi-Finity firmy Reynaers Aluminium.

Amerykańskie góry i włoski design

Pomieszczenia są bardzo duże, wysokie i fantastycznie doświetlone, dzięki czemu można było się zdecydować na ciemne i intensywne kolory. Kolorystyka, dywany, drewno i ciepłe oświetlenie sprawiają,
że domownicy zawsze czują się tu przytulnie. Choć to dom w sercu dzikiej przyrody w Stanach Zjednoczonych, można tu podziwiać m.in. włoski design – między innymi fotele zaprojektowane przez braci Campana, sofę On the Rocks włoskiej marki Edra czy superwygodną, skórzaną kanapę firmy Baxter. Minimalizm łączy się tutaj z odważnym stosowaniem koloru i wszechobecnymi, nowoczesnymi dziełami sztuki.

W rezydencji Flying Star oprócz drzwi przesuwnych Hi-Finity wykorzystano również systemy drzwiowe
i okienne CS 77 firmy Reynaers Aluminium.

REYNAERS ALUMINIUM to czołowy europejski producent innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska
i energooszczędnych systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych oraz ogrodów zimowych. Produkty marki są dziś dostępne w przeszło 70 krajach na 5 kontynentach.

Ponad pół wieku doświadczenia, nowinki technologiczne wprowadzane na podstawie wyników ponad 150 badań, a także wykwalifikowana kadra licząca ponad 2200 pracowników, pozwalają firmie tworzyć produkty gwarantujące najlepszą jakość i funkcjonalność połączoną z estetyką i niebanalnym designem.

KONTAKT / AUTOR
Martyna Dróżdż
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.