Certyfikat Cradle to Cradle (C2C) dla Reynaers Aluminium
Certyfikacja Cradle to Cradle skupia się na ekologicznych aspektach produktu i procesu jego wytwarzania. Nazwa „od kołyski do kołyski”, pochodząca od angielskiego idiomu „from the cradle to grave” podkreśla, że najważniejszym aspektem jest możliwość poddania produktu recyklingowi – jest to promocja gospodarki obiegu zamkniętego. Reynaers Aluminium może pochwalić się otrzymaniem certyfikatu dla kluczowych produktów.
2019-05-29, 14:29

Koncepcja C2C została opracowana przez Michaela Braungarta i Williama McDonougha. W oparciu o ich koncepcję wybierane są produkty, które wykonane są z materiałów umożliwiających pełny recykling.
Co z kolei przekłada się na optymalizację wydajności i dbałość o jakość życia i środowisko naturalne w ramach zrównoważonego rozwoju. Inwestorzy, architekci i projektanci, mając na względzie odpowiedzialność społeczną, szukają rozwiązań przyjaznych środowisku, a producenci starają się sprostać wyzwaniu, tworząc produkty, jak najlepiej spełniające te wymagania.

 

Sposób certyfikacji

 

Certyfikat możebyć przyznany na pięciu poziomach: Basic,Bronze, Silver, Gold, Platinum, a pod uwagę branych jest aż pięć kategorii jakościowych:

  • zdrowy materiał: produkty są wykonane z materiałów, które są bezpieczne i zdrowe dla ludzi
    i środowiska
  • ponowne wykorzystanie materiałów: produkty są tak zaprojektowane, żeby wszystkie komponenty można było bezpiecznie użyć ponownie
  • odnawialne źródła energii i emisja dwutlenku węgla: produkty są wytwarzane z użyciem odnawialnej, niepowodującej zanieczyszczeń energii
  • zarządzanie gospodarką wodną: produkty są produkowane tak, by chronić i wzbogacać zasoby wodne
  • odpowiedzialność społeczna: produkty powstają z zachowaniem społecznej i środowiskowej sprawiedliwości

Sprawia to, że uzyskanie certyfikatu jest niezwykle trudne, jest prestiżowym wyróżnieniem, wskazującym, że producent wykonuje rzeczywiste, konkretne działania, mające na celu dbałość o środowisko. Producenci, którzy otrzymali certyfikat zobowiązują się do pracy nad stałym ulepszaniem produktu
w każdym z ocenianych aspektów. Architekci i projektanci, mając takie dane mogą wybierać produkty
w sposób świadomy.

 

Systemy aluminiowe z certyfikatem C2C

 

Wszystkie założenia związane z certyfikacją C2C są bliskie filozofii Reynaers Aluminium. Firma stale inwestuje w nowe technologie, które pozwalają tworzyć profile aluminiowe zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju, co niesie za sobą korzyści dla ekologii, środowiska, ludzi. Bezpośrednio przełożyło się to na uzyskanie certyfikatu w kategorii Bronze. Otrzymały go flagowe produkty Reynaers Aluminium:

  • Systemy okienne: CS 77, CS 77-AP, CS 77-HV, SL 38 we wszystkich wariantach izolacyjności termicznej, MasterLine 8 w wariancie HI we wszystkich wariantach wzorniczych
  • Systemy drzwiowe: CS 77, CS 77-AP, SL 38 we wszystkich wariantach izolacyjności termicznej
  • Ściana osłonowa: CW 50-HI

REYNAERS ALUMINIUM to czołowy europejski producent innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska
i energooszczędnych systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych oraz ogrodów zimowych. Produkty marki są dziś dostępne w przeszło 70 krajach na 5 kontynentach.

Ponad pół wieku doświadczenia, nowinki technologiczne wprowadzane na podstawie wyników ponad 150 badań, a także wykwalifikowana kadra licząca ponad 2200 pracowników, pozwalają firmie tworzyć produkty gwarantujące najlepszą jakość i funkcjonalność połączoną z estetyką i niebanalnym designem.

KONTAKT / AUTOR
Martyna Dróżdż
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.